Los: 9211
Bernhard Huys. 1896 Oesede - 197
Bernhard Huys. 1896 Oesede – 1973 Worpswede. Bauernkate. Öl auf Malkarton, u. re. sign. Huys, u. li. unleserl. dat. 16.3.72(?), 49,5 x 64,5 cm, ger. 67,5 x 82,5 cm
Los: 9211
© 2024 Historia Auctionata. All rights reserved.
Powered by WEB2