Los: 7295

Carl Adolf Korthaus (1879-1956), ''A

Startpreis: EUR 200

Carl Adolf Korthaus (1879-1956), “Am Erzbunker“, Öl auf Karton, u. li. sign., 46 x 58 cm, ger. 48,5 x 61 cm